İskender Baydar
27 Ocak 2018

21’E 15 KALDI

Güzel bir hafta yaşadı Galatasaray camiası… Seçim sonuçlarının yarattığı pozitif hava, taraftarın imza attığı Yellow Friday çılgınlığı, kampanyanın Red Saturday’e, Yellow-Red Weekend’e evrilmesi, GSStore’un elde ettiği rekor ciro haftanın güzellikleriydi.

Çirkinlikler ise gazetelerde çıkan haberlerden kaynaklanıyordu. Futbolcuların dört aydır para almadığı her nedense seçimin hemen ardından haber oldu. Hatta Gomis’in sakat olmamasına rağmen parasını alamadığı için oynamadığı iddia edildi.

Fransız oyuncunun sosyal medyadan bunun doğru olmadığını açıklaması da bazılarını kesmedi… Kesmesi için Gomis gol atıp sevinmesi ve el hareketiyle durumu bir kez daha izah etmesi gerekti.

Maça gelecek olursak; çok da bir şey söylemeye gerek yok aslında. Takım, Kayseri deplasmanının ilk 40 dakikasında yakaladığı ivmeyi bu maçta bir türlü tutturamadı.

Buna rağmen Tolga daha 9’uncu dakikada boş kaleye dokunabilse, 22’de benzer bir pozisyonda Feghouli dokunabilse maç daha başlamadan biterdi.

İkinci yarıda Yasin’in, Feghouli’nin, Eren’in, Gomis’in kaçırdığı ya da rakip kalecinin kurtardığı pozisyonları hiç saymıyorum bile…

Buna rağmen Galatasaray, Eren’in muhteşem indirdiği ve Feghouli’nin ağlara çaktığı birinci ve Rodrigues’in sıfırdan kesip Gomis’in dokunduğu ikinci golle maçı net bir skorla kazanmasını bildi.

İlk golde Tolga’nın aşırtma pasını ve Yasin’in güzel ortasını da anmadan geçmeyelim bu arada.

Çok uzatmayım şu cümleyle bitirelim yazıyı: İnan edin 21’e 15 maç kaldı.

Kenetlenin.

***

Maça dair diğer notlara gelince…

Latovlevici’nin yuhalanması, Yellow Friday’e imza atmış bir taraftara hiç yakışmadı. Tepkiler Güney tribününden başladı, Batı ve Doğu’nun Rumen oyuncuyu alkışlaması ile bastırıldı.

Oyuncu kötü oynayabilir, hatta yeteneksiz bile olabilir ama yuhalayınca bu durum değişmiyor. Üstelik artık kulübede taraftar yuhaladı diye oyuncu değiştiren bir teknik direktör de oturmuyor. Herkes aklını başına toplasın.

N’diaye’nin büyük ihtimalle gidecek olması iyi bir haber değil ama Fatih Terim’in bir önceki göreve gelişinde, hiç arzu etmemesine rağmen Arda da transferin bitmesine sayılı günler kala gitmiş, Galatasaray yine de şampiyon olmuştu.

N’diaye de giderse gider, kalan sağlar bize yeter, rahat olun.

Bu arada benim el bombası olarak gördüğüm Denayer bu maçta harikaydı. Sıfır pas hatasıyla oynadı, inanılmaz toplar kesti. Böyle devam Jason…

Bir başka not da ulaşımla ilgili…

Otopark kartım olmasına rağmen aracımı Vadi İstanbul’a park edip havaray ile stada geçtim. Gidiş rahattı da dönüşteki yoğunluk fenaydı. Beklemek yerine yürümeyi tercih ettim. Ancak şunu söyleyebilirim, hava çok kötü değilse, dönüşte yürümek pahasına bu yolu kullanmak akıllıca.

Karşılaşma öncesi Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Zeytin Dalı Harekâtı’na yönelik pankartlar da kocaman bir alkışı hak etti.

Son bir not: Osmanlıspor’un formasını gördükçe aklıma bir futbol takımından çok oymalı kakmalı yemek odası takımı geliyor:)

***

Maçın fotoromanı hemen altta, tıklaya tıklaya bakabilirsiniz..