İskender Baydar
3 Nisan 2014

HER ŞEY SORULACAK

Belki GSTV’de tanıtıma denk gelmişsinizdir. Gelmediyseniz ben haber vereyim:

4 Nisan Cuma günü saat 16:00-18:00 arasında, GSTV’de, Ali Kırca’nın yöneteceği sohbette Başkan Ünal Aysal’a sorular soracağız.

Kimler mi var programda?

Hukuki bilgisi, usta kalemi, söz söyleme sanatı ve renkli kişiliği ile öne çıkan Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Ali Sirmen

Artı1 Televizyonu Ankara Temsilcisi, ekonomi gazeteciliğinin önemli isimlerinden Murat Sabuncu

Bir de bendeniz…

Program öncesi Ertem Şener gibi koltuk kenarına ilişmeyi denedim, olmuyor. Dengemi sağlayamayıp düşüyorum.

Son dönemlerde TV’lerde sıkça gördüğümüz, “Affınıza sığınarak, gölgenizden çekinerek, heybetinizden irkilerek sormak istiyorum… Öl deseniz ölebilirim… Ölme deseniz de ölebilirim… Ama ne edebilirim sormak mecburiyetindeyim. Yani bu benim görevim: YAŞINIZ KAÇ?” gibi sorular da soramam.

Ya da bir başka programda denk geldiğim, “Biz köşe yazanlar çok muzdaribiz efendim… Biz daha hayal edemeden siz hayata geçiriyorsunuz… Bunu nasıl başarıyorsunuz?” benzeri, cevaba pek mahal bırakmayan sorular da bizim işimiz değil.

Dolayısıyla, Galatasaray terbiyesine yakışan biçimde, Galatasaray’ın sorunlarına değinen, çözüm yollarını arayan, doğruyu-yanlışı tespit etmeye çalışan sorularımız olacak.

Eğer sizler de sorularınızı iletmek isterseniz, [email protected] adresine mail atabilir; ya da Twitter’da @iskenderbaydar hesabı üzerinden bana ulaşabilirsiniz.

Son iki yılda iki Süper Lig, iki Süper Kupa zaferi yaşatan, Şampiyonlar Ligi’nde iki yıl üst üste gruptan çıkıp bir kez Çeyrek Final oynatan, basketbolda şampiyonluk kazanan bir Galatasaray’ın Başkanı olarak Ünal Aysal’ı başarılı buluyorum.

GSTV’deki programı da, bu yıl ki başarısızlığın nedenlerini bulmak ve var olan diğer sorunları konuşmak adına önemsiyorum.

Şimdiden iyi seyirler…